Scroll to top

بهترین و بدترین طراحی لوگو المپیک از سال ۱۹۲۴


Dart Web - 11 نوامبر, 2019 - 0 دیدگاه

بهترین و بدترین طراحی لوگو المپیک از سال ۱۹۲۴

ما برخی از بهترین و بدترین طراحی لوگو های انجام شده را برای ترویج رویداد تابستانی، از جمله آرم های مورد علاقه انتخاب شده توسط طراحان گرافیک افسانه ای، میلتون گلاسر و منتقد آلیس روستورن ، گرد هم آورده ایم.

 

پاریس ۱۹۲۴ :

طراحی لوگو المپیک پاریس ۱۹۲۴

طراحی لوگو المپیک پاریس ۱۹۲۴

 

طراحی لوگوی خط کشیده برای بازی های ۱۹۲۴ در پاریس، یک طرح کلی مانند یک سپر شکل گرفته و یک کشتی در مرکز است. طراح آمریکایی میلتون گلاسر آن را یک «آغاز بد» نامید و متن «غیر قابل خواندن» در مصاحبه اخیر با موسسه هنرهای تجسمی آمریکا (AIGA).

 

لس انجلس ۱۹۳۲ :

طراحی لوگو المپیک لس انجلس ۱۹۳۲

طراحی لوگو المپیک لس انجلس ۱۹۳۲

لس آنجلس میزبان بازی های تابستانی ۱۹۳۲، اولین شهر آمریکایی برای انجام این کار بود. طراحی لوگوی برجسته، پرچم ستاره دار، همراه با شعار بازی ها، “citius، altius، forties” و به زودی تبدیل شدن به حلقه های اتصال همه جا حاضر. لس آنجلس دومین بار در سال ۱۹۸۴ بازی های المپیک تابستانی را برگزار کرد.

لندن ۱۹۴۸ :

طراحی لوگو لندن ۱۹۴۸

طراحی لوگو لندن ۱۹۴۸

اولین طراحی لوگوی المپیک پس از جنگ، پنج حلقه را در ساختمان پارلمان لندن قرار داده است. گلسر در مورد این لوگو گفت: “همه تصاویر با هم کار نخواهند کرد.”

هلسینکی ۱۹۵۲ :

طراحی لوگو هلسینکی ۱۹۵۲

طراحی لوگو هلسینکی ۱۹۵۲

طراحی لوگو سفید و آبی الیمپیک تابستانی ۱۹۵۲ در هلسینکی، نشانه های آن را از پرچم فنلاند دریافت کرد. علاوه بر استفاده به عنوان یک آرم، طراحی بر روی مدالها که توسط صاحب مقامات و مهمانان مهم بازی ها و مراسم استفاده شد، چاپ شد.

طراحی برج برج المپیک در پیش زمینه و حلقه های برجسته در پس زمینه بالای آن طراحی شده است.

توکیو ۱۹۶۴ :

طراحی لوگو توکیو ۱۹۶۴

طراحی لوگو توکیو ۱۹۶۴

آفتاب قرمز روشن، نماد ژاپن و حلقه های المپیک بیش از کلمات توکیو ۱۹۶۴ در نامه های بلوکی ضخیم طراحی لوگو بازی های تابستانی را تشکیل می دهند. این آرم طراحی شده توسط طراحان ژاپنی، ماسارو کاتسومی و یوسوکو کامکورا، مورد علاقه میلتون گلاسر بوده است، که در رتبه AIGA رتبه ۹۲ را از ۱۰۰ امتیاز کسب کرده است.

مکسیکو ۱۹۶۸ :

طراحی لوگو المپیک مکسیکو ۱۹۶۸

طراحی لوگو المپیک مکسیکو ۱۹۶۸

طراحی شده توسط Lance Wyman – یک طراح آمریکایی که پس از آن برای جورج نلسون در نیویورک کار میکرد – لوگوهای المپیک ۱۹۶۸ در مکزیک در اطراف یک خط چند مرحله ای که حلقه های المپیک را به ۶۸ تغییر دادند. نسخه های اصلاح شده لوگو، با الگوهای تابشی منحنی و خطوط مورب، در مکان های مختلف در اطراف شهر و در ارتقاء این رویداد مورد استفاده قرار گرفت.

آلیس روستورون، منتقد آثار نمایش اینستاگرام، گفت که لوگوی مکزیک مورد علاقه وی است.

مونیخ ۱۹۷۲ :

طراحی لوگوی المپیک مونیخ ۱۹۷۲

طراحی لوگوی المپیک مونیخ ۱۹۷۲

اگرچه بازیهای ۱۹۷۲ در مونیخ بیشتر به یاد ماندنی برای حملات غم انگیز است که در طول این رویداد رخ داده است، طراحی این لوگو یک نوآوری جالب در طراحی گرافیک المپیک است.

گرافیک توسط طراح آلمانی Otto Aicher توسط یکی از نویسندگان آلمانی، یکی از نخستین افرادی بود که از دهه ۱۹۳۰ به نمایش گذاشتن پنج حلقه در طراحی پرداخت، حرکتی است که گلاسر آن را “انتزاعی قدرتمند” توصیف می کند، اگرچه نتیجه می تواند برای تقریبا هر مورد استفاده شود ”

مونترال  ۱۹۷۶ :

طراحی لوگو المپیک مونترال ۱۹۷۶

طراحی لوگو المپیک مونترال ۱۹۷۶

حلقه های المپیک در این لوگو برای نشان دادن نامه “M” برای مونترال تبدیل شده است. گلاسر اظهار داشت که این طراحی لوگو  “شاید مناسب تر برای تولید کننده حوله های کاغذی” باشد. این لوگو توسط طراح گرافیک کانادا، جرجس هول، که همچنین در طراحی مشعل المپیک ۱۹۷۶ با طراح صنعتی میشل دالئر طراحی شده بود، ایجاد شد.

سئول ۱۹۸۸ :

طراحی لوگو المپیک سئول ۱۹۸۸

طراحی لوگو المپیک سئول ۱۹۸۸

میلتون گلاسر این لوگو را “هماهنگ” توصیف کرد. تصویر دارای خطوط جسورانه ای است که یک الگوی دایره ای متمرکز را در بالای حلقه المپیک امضا قرار می دهد.

بارسلونا ۱۹۹۲ :

طراحی لوگو المپیک بارسلونا ۱۹۹۲

طراحی لوگو المپیک بارسلونا ۱۹۹۲

سه امتیاز از چهره یک ورزشکار پرشور در طراحی لوگو بازی های المپیک ۱۹۹۲، شکل گرفته توسط ژوزف تریاس، هنرمند اسپانیایی، شکل می گیرد. با وجود سادگی آن، انتخاب رنگها و اشکال ارتباط مستقیم بین آرم و متن و حلقه های زیر ایجاد می کند.

سیدنی ۲۰۰۰ :

طراحی لوگو المپیک سیدنی ۲۰۰۰

طراحی لوگو المپیک سیدنی ۲۰۰۰

این طراحی لوگو توسط معمار و طراح استرالیا مایکل بریسه یکی دیگر از موارد مورد علاقه گلاسزر است – مخصوصا به دلیل علامت گذاری. گلاسر گفت: “کیفیت ژست نقاشی و تایپوگرافی باعث می شود کل علامت احساس هماهنگی شود.”

این بازی ها بیشتر به خاطر استفاده از اپرا در سیدنی، طراحی شده توسط Jørn Utzon، به یاد می آمدند. طرح اصلی آن در پس زمینه لوگو اشاره شده است.

لندن ۲۰۱۲ :

طراحی لوگو المپیک لندن ۲۰۱۲

طراحی لوگو المپیک لندن ۲۰۱۲

نام تجاری طراحی Wolff Olins یک لوگوی زنده برای بازی های ۲۰۱۲ طراحی شده است که در صفحه نمایش بسیار قابل مشاهده است – که بیشتر مردم تماشا می کنند. اما نتیجه بحث برانگیز بود.

“پس از آن احساس کردم – و هنوز هم احساس می کنم که لوگو ۲۰۱۲ به دلایل غلط به یاد ماندنی بود، زیرا به نظر روستورن در اینستاگرام نوشت:” به نظر می رسد با تایپوگرافی های چالاک و شکل های شادابیشان شاداب باشد “. او گفت: “این ناحیه زمانی اتفاق افتاد که بینندگان به بی بی سی شکایت کردند که یک نسخه متحرک سبب بروز صرع شده است.”

ریو دو ژانیرو ۲۰۱۶ :

طراحی لوگو المپیک ریو دو ژانیرو ۲۰۱۶

طراحی لوگو المپیک ریو دو ژانیرو ۲۰۱۶

طبق گفته Glaser، طراحی لوگو برای بازی های المپیک این سال “احساس جدیدی می کند”. این شرکت پس از یک فرایند انتخاب طولانی طراحی شده توسط آژانس برزیل Tatil طراحی شده است که ۱۳۹ طراح را در برابر یکدیگر برای خریده شدن کمیسیون متمرکز کرده است.

توکیو ۲۰۲۰ :

المپیک ۲۰۲۰ توکیو در حال حاضر تمرکز جنجال برانگیز است. کمیته سازماندهی مجبور بود آن را از بین ببرد
آرم اصلی
طراحی شده توسط کنجیرو سانو در میان

طراحی لوگو المپیک توکیو ۲۰۲۰

طراحی لوگو المپیک توکیو ۲۰۲۰

Related posts

Post a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *